KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7819351
nr 781 9351
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Katarina kyrka, signerad, 1954, motivets mått: 26x20
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 oktober 2012
kl 19:22:42
30/9 20:06:39
100 kr
1/10 17:02:25